top of page
Beyaz Soyut Sanat

Santi & Tuğçe

  • YouTube
  • Spotify
  • Instagram
  • İş Parçacığı

Sürekli değişim ve kaosun egemen olduğu günümüzde, yerleşik anlatıların artık işe yaramadığı netleşiyor. Şimdi ihtiyacımız olan şey, belki de her zamankinden daha acil bir şekilde, bu boşluğu dolduracak, ortak bir vizyonla bağlantı kurabilecek ve bize ilham verebilecek yeni hikayeler. Santi & Tuğçe, insan kalbine en doğrudan dokunan bir dilde, müzikte, zamanımıza yepyeni efsaneler örmek için buradalar.

 

Santi (Asunción, Paraguay’dan) ve Tuğçe (İstanbul, Türkiye’den) on beş yıldan fazla süredir yol arkadaşı ve müzikal ortaktır. ABD’de öğrenciyken tanışan ve uzun yıllar yaşayan ikili, artık Berlin’de ikamet etmektedir. Her ikisi de dünyanın farklı yerlerinden esinlenen geniş bir etki ve fikir mozaiğini bir araya getiriyor: duygusal melodiler, renkli enstrümantasyon, rüya gibi armoniler ve incelikle tasarlanmış dans pisti ritimleri.

 

Türkçe, İspanyolca ve İngilizce dillerinde yazdıkları orijinal parçalarıyla hikayelerini tüm dünyaya aktaran Santi & Tuğçe, ülkemizin yanı sıra Meksika, ABD, Latin Amerika, Avrupa’nın Almanya, Fransa, Portekiz, İspanya ve Hollanda gibi bir çok ülkesinde de dinleyici kitlesi yaratmayı başarmış durumda. 

 

2022 yılında 19. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri “En iyi Elektronik Müzik Sanatçısı” ödülünü alan Santi & Tuğçe, on yılı aşan müzik kariyerleri boyunca dünya çapında 30 ülkede birçok büyük elektronik ve dünya müziği festivalinde ve konser salonunda beğeni topladılar.

Santi & Tuğçe- Hands (unreleased)

Santi & Tuğçe- En La Selva (unreleased)

bottom of page