top of page

news

Herhangi Bir Evren "Aramaktan Yorulmuşsun" için "Güne sığamayan zaman gibi kendi şehrine sığamayanın, ruhunu ararken göz kapaklarına düşen uykunun etkisiyle boşluğa düşenin şarkısı." diyor. 

Synthwave/Synth Pop ve Indie Elektronik türlerinin birleşiminden ortaya çıkmış hibrit bir şarkı olan "Aramaktan Yorulmuşsun" grubun Street Soul! etiketiyle yayınlanan ikinci teklisi. 

Şarkının tüm görselleri Raşit Göl imzası taşıyor. Ses mühendisliği koltuğunda mix-master işlemlerini ise Yunus Koçak üstlenmiş durumda.

Kozmos ve Khontkar ikilisinin üçüncü düeti ve K.IN.G. albümünün ikinci teklisi olan "Üstünde Ne Var" genel olarak dünya toplumunun üzerindeki kasvetli havayla eş zamanlı devam eden her bireyin iyi görünme/hissetme arzusunu gündeme getirmeyi amaçlıyor. Sound olarak temposu ve enerjisi oldukça yüksek olan şarkı, sözleriyle bir kontrast oluşturuyor. Bununla birlikte dünya toplumunun büyük bir çoğunluğunun geçirdiğimiz süreçte istekleriyle şartlarının senkronizasyon bozukluğunu hedef alan şarkı gündelik rutinlere ve her şeye rağmen motivasyonunu yüksek tutmaya odaklanıyor.  Gün geçtikçe bireyselleşen toplumda genel geçer kalıpların artık anlamsızlaştığının ve özgürleşme isteğinin de altı çiziliyor.

Video klibin yönetmenliği Emrah Tarım yaptı. Tüm altyapıları Kozmos imzası taşıyan albümün Ocak 2022'de yayınlanması bekleniyor.

Herhangi Bir Evren for "Aramaktan Yorulmuşsun"

 "The song of those who cannot fit into their own city like time, who cannot fit into the day, and who falls into the void with the effect of sleep falling on their eyelids while searching for their soul." says.

"Aramaktan Yorulmuşsun" is a hybrid song that emerged from the fusion of Synthwave/Synth Pop and Indie Electronic genres. Herhangi Bir Evren's "Street Soul!" the second single released under the label.

Kozmos and Khontkar duet, and K.IN.G. "Üstünde Ne Var", the second single of the album, aims to bring up the desire of every individual to look/feel good, which continues simultaneously with the gloomy atmosphere on the world society in general. The song, which has a very high tempo and energy in terms of sound, creates a contrast with its lyrics. In addition, the song, which targets the synchronization of the wishes and conditions of the majority of the world community in the process we are going through, focuses on daily routines and keeping their motivation high despite everything. It is also underlined that the common patterns in the individualized society day by day are becoming meaningless and the desire for liberation.
The video clip was directed by Emrah Tarım.

The album, all productions signed by Kozmos, is expected to be released in January 2022.

Herkesten önce gelişmelerden haberdar olmak için bize katıl!

hosgeldin!

bottom of page