top of page

Rapertuar Nedir?

2018 yılından beri Rap müzik dinleyen ve kendini hip-hop kültürünün bir parçası olarak hisseden insanların takip edebileceği nadir medya yayın organlarından biridir. Instagram-Twitter-Web

 

Rapertuar’da hem yerli hem global hip-hop dünyasından haberler, incelemeler, listeler, öneriler, röportajlar, dosya konuları ve çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz. 

 

Yerli rap sahnesinde iş sunan sanatçılarla beraber hazırladığımız Seç Birini, Prodüktüyon, Aslında Ne Anlatıyor?+, Rapertuar Mutfak gibi Instagram hesabımıza özel serilerle hem içerik zenginliği olarak farklılık sunuyor hem de bu işe yeni başlamış kişiler ile bu işte tecrübeli kişileri bir araya getiriyoruz.

 

Her hafta güncellenen Spotify listelerimiz ile de en güncel şarkılara kolayca ulaşmanızı sağlıyoruz.

Hedef Kitle

Global/lokal hiphop gündemini ve artistlerini takip etmek isteyen,

Okuma alışkanlığı diğer hiphop magazin sayfalarının kitlelerine kıyasla nispeten daha yüksek olan, araştırmacı,

15 -35 yaş arası, 

Sokak kültüründen etkilenen,

Mainstream hiphop camiasının yanı sıra bu yaşam stilini benimsemiş ve kültürü sorgulayan,  algılamaya çalışan ve bu alanda nitelikli içerik tüketmek isteyen gençler. 

 

Nasıl Katkı Sağlar?

Hiphop kültürünün ve rap müzik tarzının tüm dünyadaki etkisi göz ardı edilemez bir güçte. Bu etki son 5 yıldır ülkemizdede şiddetini arttırmış hatta altın çağına gelmiş durumda. 

15-35 yaş arası gençlerin büyük bir çoğunluğu rap müzik dinliyor ve rap sanatçılarını takip ediyor. 

Filtrelenmiş bir hedef kitleye yaşam stiliyle dokunabilmeyi sağlayan Rapertuar, markalara kendi tarzında nitelikli içeriklerle birlikte  hedef kitleye dokunabilme olanağı sağlıyor. 

Hiphop yaşam stilinde içerik üreten kısıtlı alternatiflere bakıldığında vizyon eksiklikleri ve nitelikli içerik üretmede sıkıntılar açıkça görülebiliyor.

 

 

Bu durum ülkemizde markalarla hiphop kültüründen etkilenen kitlenin doğru bağlar kurmasını zorlaştırıyor.

 

 

Bu anlamda Rapertuar; konsantre sayılabilecek, her geçen gün büyüyen ve markanızın hedef kitlesiyle kesişen kitleye, doğru ve nitelikli bir noktadan dokunabilmenizde avantaj sağlıyor.

Takipçi kitlemizin içerisinde ülkemizin önde gelen bir çok rap sanatçısı, prodüktör, ilüstratör, fotoğrafçı, influencer, yönetmen ve müzik endüstrisinde önemli pozisyonlarda bulunan kişilerin olması nitelikli bir kitleyle marka arasında bağ kurmaya/görünürlük sağlamaya yardımcı oluyor.

 

IMG_6478.jpg

İçerik Konseptleri

5f37079b-db49-43c0-9966-5501ffda8351.JPG

Perde Arkası

Şarkıların, albümlerin ve kliplerin arka planında gelişen olayların hikayesini sanatçılara soran ve dinleyiciyle paylaşan içerik serisi.

7418275b-c6ea-4e67-8dac-844d4609f34c.JPG

Rapertuar

Originals

Farklı farklı konularda seslendirmeli; tematik, inceleme, dosya içerikleri. 

Lirik Kart

Takipçi kitlemizin sevdiği şarkılardan etkili bir söz seçilip Instagram'daki 'Müzik Ekle' butonu da kullanılarak tasarımla sunulur.

Şarkı sözleri dinleyicilerle duygusal bir bağ kurduğu için yorum yapma veya birbirine gönderme etkileşimleri açısından elverişli ortam oluşturuyor.

 

Röportaj

Yeni albüm,single çıkışlarında sanatçılara özel pop up röportaj içerikleri..

 

Twitter

Her geçen gün Twitter profilimiz'de büyüyor. Web ve Instagram içeriklerimizi Twitter profilimizden duyuruyor ve Twitter'a özel yeni içerik konseptleri üzerinde çalışıyoruz. 

rapertuar.com

Web sitemizden servis ettiğimiz haberler ve blog yazıları aylık ortalama 25.000 tekil kullanıcıya erişiyor.

 

IMG_5287.jpg
bottom of page