top of page
yuqsel x cylefam - logo +black'back (30.01.2020).png
Ekran Resmi 2024-04-27 - 18.19_edited.jpg
Ekran Resmi 2024-04-27 - 18.42.14.jpeg

Cyle Nedir?

Cyle 2018 yılının ortasından itibaren YouTube’da şarkı ve röportaj çevirileri paylaşan, Instagram’da güncel haber, inceleme, şarkı çevirileri ve çeşitli içerik serileri paylaşan, Spotify hesabı aracılığıyla müzik küratörlüğü yapan, global hiphop ile ilgili gelişmeleri takip etmek isteyen kişilerin takip edebileceği medya yayın organıdır.

Cyle, yakın gelecekte YouTube içeriklerine söyleşiler, albüm incelemeleri gibi içerikleri dahil etmek üzere çalışmalara başlamış durumda. 

Öte yandan Twitter’da ise daha çok kişisel kimliğiyle yer alır ve takipçileriyle arasındaki bağı güçlendirmek için daha samimi bir dil tercih eder.

Instagram-Twitter-YouTube

Cyle, Türkiye'deki rap müzik üreticileriyle yaptığı pop-up röportaj serisi "Rapor" ile global hiphop piyasasını takip etmek isteyen dinleyicilerin dikkatini çekti.

Türkiye'deki önemli rapper'lar, prodüktörler, yönetmenler ve hiphop müzik piyasasında iş üreten birçok üreticinin takip ettiği bir hesap oldu.

cylefam Çoğu rapçinin davet bile edilmediği etkinliklerde Hip-Hop'ı temsil eden A$AP Rocky, alanında sınıflar arası geçişin öncüsü oldu. Sadece kulağa değil gözlere de hitap eden Rocky, onlarca derginin kapağında yer alarak yarının rapçilerine ilham kaynağı oldu. #YarınınDünyasıBu

cylefam Eminem ile birlikte dönemin en çok satan rapçisi 50 Cent’e meydan okuyarak Gangsta Rap’in düşüşünü başlatan Kanye West, bugün hâlâ

Hip-Hop’ın yarınını belirleyen isim olarak anılıyor. #YarınınDünyasıBu 

IMG_9145.jpg
IMG_9146.jpg

Rapertuar Nedir?

2018 yılından beri; Rap müzik dinleyen ve kendini hip-hop kültürünün bir parçası olarak hisseden insanların takip edebileceği nadir medya yayın organlarından biridir.

2023 Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri - En İyi Müzik Blogu ödülünü alan Rapertuar bu yıl da yine aynı kategoride aday gösterildi. Instagram-Twitter-Web

 

Rapertuar’da hem yerli hem global hip-hop dünyasından haberler, incelemeler, listeler, öneriler, röportajlar, dosya konuları ve çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz. 

 

Yerli rap sahnesinde iş sunan sanatçılarla beraber hazırladığımız Seç Birini, Prodüktüyon, Aslında Ne Anlatıyor?+, Rapertuar Mutfak gibi Instagram hesabımıza özel serilerle hem içerik zenginliği olarak farklılık sunuyor hem de bu işe yeni başlamış kişiler ile bu işte tecrübeli kişileri bir araya getiriyoruz.

 

Her hafta güncellenen Spotify listelerimiz ile de en güncel şarkılara kolayca ulaşmanızı sağlıyoruz.

Nasıl Katkı Sağlar?

Hiphop kültürünün ve rap müzik tarzının tüm dünyadaki etkisi göz ardı edilemez bir güçte. Bu etki son 5 yıldır ülkemizdede şiddetini arttırmış hatta altın çağına gelmiş durumda. 

15-35 yaş arası gençlerin büyük bir çoğunluğu rap müzik dinliyor ve rap sanatçılarını takip ediyor. 

Filtrelenmiş bir hedef kitleye yaşam stiliyle dokunabilmeyi sağlayan Rapertuar, markalara kendi tarzında nitelikli içeriklerle birlikte  hedef kitleye dokunabilme olanağı sağlıyor. 

Takipçi kitlemizin içerisinde ülkemizin önde gelen bir çok rap sanatçısı, prodüktör, ilüstratör, fotoğrafçı, influencer, yönetmen ve müzik endüstrisinde önemli pozisyonlarda bulunan kişilerin olması nitelikli bir kitleyle marka arasında bağ kurmaya/görünürlük sağlamaya yardımcı oluyor.

 

bottom of page