top of page
yuqsel x cylefam - logo +black'back (30.01.2020).png

Cyle Nedir?

Cyle 2018 yılının ortasından itibaren YouTube’da şarkı ve röportaj çevirileri paylaşan, Instagram’da güncel haber, inceleme, şarkı çevirileri ve çeşitli içerik serileri paylaşan, Spotify hesabı aracılığıyla müzik küratörlüğü yapan, global hiphop ile ilgili gelişmeleri takip etmek isteyen kişilerin takip edebileceği medya yayın organıdır.

Cyle, yakın gelecekte YouTube içeriklerine söyleşiler, albüm incelemeleri gibi içerikleri dahil etmek üzere çalışmalara başlamış durumda. 

Öte yandan Twitter’da ise daha çok kişisel kimliğiyle yer alır ve takipçileriyle arasındaki bağı güçlendirmek için daha samimi bir dil tercih eder.

Instagram-Twitter-YouTube

Cyle, Türkiye'deki rap müzik üreticileriyle yaptığı pop-up röportaj serisi "Rapor" ile global hiphop piyasasını takip etmek isteyen dinleyicilerin dikkatini çekti.

Türkiye'deki önemli rapper'lar, prodüktörler, yönetmenler ve hiphop müzik piyasasında iş üreten birçok üreticinin takip ettiği bir hesap oldu.

IMG_6479.jpg

Hedef

Kitle

Global hiphop gündemini ve artistlerini takip etmek isteyen,

Yabancı şarkılardan esinlenmek veya global müzikleri kendi dilinde ve daha iyi analiz etmek isteyen rap müzik üreticileri,

15 -35 yaş arası, 

Sokak kültüründen etkilenen,

Mainstream hiphop camiasının yanı sıra bu yaşam stilini benimsemiş ve global kültürü algılamaya çalışan ve bu alanda güncel, nitelikli ve eğlenceli bir dille üretilmiş içerik tüketmek isteyen gençler.

IMG_6480.jpg

Nasıl Katkı Sağlar?

Hiphop kültürünün ve rap müzik tarzının tüm dünyadaki etkisi göz ardı edilemez bir güçte.

Ülkemizde de hiphop müziğin altın çağını yaşadığının küçük bir göstergesi olarak Cyle, Türkiye'den global artistleri ve haberlerini takip etmek isteyen 50.000 kullanıcıyı bir araya getirmiş durumda.  

Cyle'ın takipçi sayısına oranla içeriklerinde aldığı etkileşim oranının ve yayın kanalının abone sayısının oldukça yüksek olması, kitlesiyle sürdürülebilir ve organik bir bağ kurduğunu gösteriyor.

Filtrelenmiş bir hedef kitleye, yaşam stiliyle dokunabilmeyi sağlayan Cyle, markalara Cyle'ın özgün tarzıyla ürettiği nitelikli içerikler aracılığıyla kitleyle iletişim kurabilme olanağı sağlıyor. 

Hiphop yaşam stilinde içerik üreten kısıtlı alternatiflere bakıldığında vizyon eksiklikleri ve nitelikli içerik üretmede sıkıntılar açıkça görülebiliyor. 

Türkiye'de hiphop kültürünü ve müziğini tüketen kitlenin içerisinden lokal üretimlerle yetinmeyen ve/veya global üretimlere ilgi duyan, hiphop müziğin nispeten ülkemizin ilerisinde yapılmış üretimlerini tüketmek isteyen bir kitleyle buluşmaya zemin hazırlıyor.

 

Alternatif mecraların çoğunlukla özensiz ve niteliksiz içerik üretimi yapıyor olması ülkemizde markalarla hiphop kültüründen etkilenen kitlenin doğru bağlar kurmasını zorlaştırıyor.

 

Bu anlamda Cyle; konsantre sayılabilecek, her geçen gün büyüyen ve markanızın hedef kitlesiyle kesişen kitleye, doğru ve nitelikli bir noktadan dokunabilmenizde avantaj sağlıyor.

Takipçi kitlemizin içerisinde ülkemizin önde gelen birçok rap sanatçısı, prodüktör, ilüstratör, fotoğrafçı, influencer, yönetmen ve müzik endüstrisinde önemli pozisyonlarda bulunan kişilerin olması nitelikli bir kitleyle marka arasında bağ kurmaya/görünürlük sağlamaya yardımcı oluyor.

İçerik Serileri

Şarkı

Çevirileri

Her gün sıklığında paylaşılabilecek yabancı şarkı çevirileri.

Doğum

Günleri

Haftada 1 sıklığında paylaşılabilecek global yaşayan veya efsane artistlerin doğum günleri.

 

Photoshoot

Haftada 1 sıklığında paylaşılabilecek, artistlerin albüm veya single çalışmalarını tanıtmak için yaptığı photoshoot etkinliklerinin paylaşımı.

Tarihte

Bugün

Haftada 1 sıklığında paylaşılabilecek global albüm çıkışları veya önemli olayların servis edilmesi. 

Release 

Day

Haftada 1 sıklığında paylaşılabilecek, her hafta cuma günü yayınlanan şarkıların derlenerek dinleyiciye servis edildiği içerik serisi.

bottom of page